meer inspiratie

Dansfilm A Bird Named Mansour van Jordy Dik te zien tijdens Cinedans FEST 2025

21 maart 2025

Op 5 april vindt de feestelijke première plaats van Muses & A Bird Named Mansour in Filmhuis Den Haag. De liefhebbers kunnen echter al eerder genieten van de dansfilm A Bird Named Mansour tijdens Cinedans FEST, dat zich al meer dan twintig jaar inzet voor de ontdekking van nieuwe dansfilms. 

Op vrijdag 21 maart wordt A Bird Named Mansour vertoond in het EYE filmmuseum tijdens Cinedans FEST 2025. Van 20 - 23 maart 2025 viert Cinedans FEST dansfilm als genre en kunstvorm, waarbij de nadruk ligt op choreografieën die speciaal voor de camera zijn gemaakt en op bijzondere filmbewerkingen van bestaande dansvoorstellingen. Tijdens het weekend wordt de dansfilm van Jordy Dik getoond als onderdeel van New Dutch, dat jaarlijks een nieuwe generatie aan Nederlandse dansfilms presenteert.

A Bird Named Mansour is gebaseerd op een wereld vol chaos, waar kinderen hun huizen ontvluchten op zoek naar veiligheid. Het reflecteert op wereldleiders die geweld verkiezen boven het redden van levens. Het verhaal is geïnspireerd op de vogels om ons heen - symbolen van vrijheid, verlangend om te vliegen naar een betere, vreedzamere toekomst. In de kern gaat de film over het eenvoudige verlangen dat velen delen: in vrede samenleven. 

Cinedans speelt een belangrijke rol in de zichtbaarheid van de Nederlandse dansfilmproductie. De organisatie, opgericht in 2002, is de enige in Nederland die zich volledig richt op de dansfilm en brengt presentatie, ontwikkeling en internationale distributie van het genre samen.